load

ARNAVUTKÖY DE DİŞ HEKİMİ

7 yıl önce
2333

Ağız ve diş sağlığı, vücut sağlığının idamesi için temel taşlardan birisidir. Bu konuda Çelik Diş Polikliniği uzun yıllardan bu yana Arnavutköy de hizmet vermektedir.

Ağız ve diş bakımı nasıl yapılır?

Diş bakımında önemli olan doğru fırçalamadır. Doğru fırçalama için de uygun olan diş fırçası seçimidir. En uygun olan diş fırçası, orta sertlikte ya da yumuşak olmalı ve fırça başı küçük olmalıdır. Fırça başı küçük olursa, arka dişlere ulaşmak daha kolay olur, bu sayede de bulantı refleksi azalır.

Diş macunu haricinde piyasada diş pastaları da mevcuttur. Bunların aşındırıcıları çok büyük olduğu için günlük kullanım için uygun değildir. Bunun yanında karbonat da toplum arasında tercih edilen bir üründür. Karbonat diş minesini çizer ve aşındırır. Bu nedenle günlük kullanımda tercih edilmesi uygun değildir.

Yetişkinlerde nohut büyüklüğünde diş macunu yeterlidir. Çocuklarda mercimek büyüklüğünde, çocuklar için üretilmiş diş macunları tavsiye edilir. Günde iki defa ve en az üç dakika süreyle dişler fırçalanırsa etkin bir temizlik yapılabilir.

Fırçalama uygulamasının ardından diş fırçasının erişemediği ara yüzler diş ipleriyle tek tek temizlenmelidir.  Bu uygulama esnasında diş etlerine zarar vermemek için özen göstermek gerekir.

KATEGORİLER

Etiketler

İletişim Formu

!
!
Çıkış
Hızlı İletişim
Her türlü talep, öneri ve şikeyetlerinizi bize iletebilirsiniz.