load

DENTAL İMPLANT

DENTAL İMPLANT

DENTAL İMPLANT

  Eksik ya da tedavi edilemeyen diş veya dişlerin tekrar oluşturulması, işlevsel olarak kullanılması ve estetik bir görünüm kazanması için çene kemiğine yerleştirilen, çoğunlukla dokularla uyumlu titanyum maddesinden yapılan yapay diş köküne implant denmektedir.

Kırk yılı aşan araştırma sonuçları implant tedavisinin yüksek başarılı olduğunu göstermektedir.

      İmplant tedavisi klinik ortamında kolaylıkla uygulanabilir. İmplant diş tedavisinin iyileşme süreci sanıldığı kadar uzun değildir. Doktor tavsiyeleri ve önerdiği ilaçlar kullanılarak iyileşme süreci başarıyla atlatılmaktadır. Tedaviden sonra hasta evine dönebilir, işbaşı yapabilir, günlük işlerini devam ettirebilir. Aynı gün içinde yemek yeme soruna olmaz. Çene kemiği uygunsa, hiç dişi olmayan hastalarda dahi implant dişler total ve kalıcı tedavi imkânı sunar. İmplant dişler doğal diş görünümündedir. O yüzden estetik bir algının oluşmasını sağlamaktadır.

Diğer yandan implant dişlerin üst yapısının oluşturulması aynı gün geçici olarak yapılabilir.  Kalıcı protez için 2 ila 5 ay geçmesi gerekebilir. Çünkü titanyumdan yapılan diş köküyle çene kemiği bu zaman diliminde birbiriyle bütünleşmektedir. Bu zaman zarfında çene kemiği titanyum kökü iyice sarar ve dişi sabitler.

       Eksik ya da kayıp diş veya dişlerin varlığı durumunda, hiç diş olmaması halinde implant diş tedavisi etkili, uzun yıllar kalıcı ve estetik sonuçlar veren tedavi yöntemidir.

         Dişsiz alt çenelerde implantlarla sabitlenen protez dişler çok etkili sonuçlar sunmaktadır. Damak olarak bilinen total protezlerin bu dişsiz bölgede kullanımı çeşitli sıkıntıları da beraber getirmektedir. Damak protezin dezavantajları implant diş protezleriyle ortadan kalkmaktadır.

İletişim Formu

!
!
Çıkış
Hızlı İletişim
Her türlü talep, öneri ve şikeyetlerinizi bize iletebilirsiniz.