load

ARNAVUTKÖY DE İMPLANT

7 yıl önce
1880
genel

İmplant her yaşta uygulanabilir mi?                                                                                                                  Evet. Yalnızca, gençlerde kemik gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Bu da kadınlarda 16-17, erkeklerde ise 18 yaşına kadar gerçekleşmektedir. Erişkinler için üst yaş sınırı yoktur. Genel sağlık durumu uygun olan her yaştaki insana uygulanabilir. Yaşlı insanlar daha çok diş kaybettiklerinden ve çene kemiklerinde erimeler olduğu için diş implantlarına daha çok gereksinim duyarlar.

İmplantlar vücut tarafından reddedilir mi?
       İmplantlar çoğunlukla titanyum denilen biyolojik uyumlu maddelerden yapılmaktadır. Titanyum canlı bir madde olmadığı için vücudun reddi söz konusu değildir.

İmplantın ömrü nedir?

        Uygun ağız bakımı yapılması koşuluyla implantlar uzun yıllar ağızda kalmaktadır. Bazı sistemik hastalıkların varlığı veya sonradan oluşması, yetersiz ağız bakımı, implantların ömrünü kısaltır.

Pahalı bir tedavi midir?
         İmplant uygulamaları bir dizi karmaşık ve uzun süreli işlemleri gerektirir. Dolayısıyla rutin diş hekimi hizmetlerinden daha yüksek bir harcama gerektirirler. İmplant tedavileri tamamlanan hastalarda yapılan bir araştırmada, hastalar yaptıkları yatırımın karşılığını aldıklarını ve gerekirse aynı şeyi tekrar yaptıracaklarını belirtmişlerdir.

         Alternatif tedavi yöntemlerinden daha pahalı olmasına karşın, elde edilen hayat konforu daha yüksektir. Dünyada her geçen gün daha çok insan, diş kayıplarını implant destekli protezle gidermektedir.

İmplant uygulaması sırasında ağrı olur mu?

         İmplant uygulaması lokal anestezi  bazen de sedasyonla klinik ortamında kolaylıkla yapılmaktadır. Operasyon sırasında ağrı olmaz. Operasyon sonrası biraz ağrı ve şişme olabilir. Bu ağrı, ağrı kesicilerle önlenebilecek düzeydedir.

İmplant operasyonu ve protezin tamamlanması ne kadar sürer?
         Cerrahinin süresi yerleştirilecek implant sayısına ve hastanın koşullarına bağlı olarak yarım saat ile birkaç saat arasında değişebilir. Operasyondan sonra, implant ile kemiğin kaynaşması için (osseointegrasyon) 2-6 ay kadar beklenir. Daha sonra bu implantlar üzerine, birkaç seans süren bir uygulama ile protezler yerleştirilir. Bazı uygun koşulların sağlanabildiği durumlarda hiç beklemeden de protez yapılabilmektedir. Çağdaş diş hekimliğinin bütün olanaklarının kullanıldığı bu protezler birer mühendislik harikasıdır.

KATEGORİLER

İletişim Formu

!
!
Çıkış
Hızlı İletişim
Her türlü talep, öneri ve şikeyetlerinizi bize iletebilirsiniz.